Solar Youth

VIII Liceum Ogólnokształcące im. Władysława IV w Warszawie

Projekt „Solar Youth” to pierwszy krok do ocalenia przyszłości. Odkrywanie, poprzez cykl warsztatów, potencjału energii słonecznej, jej wagi dla ludzkości i środowiska naturalnego. Celem warsztatów było zapoznanie młodzieży z tematyką źródeł odnawialnej energii, gdyż dziedzina ta potrzebuje innowacyjnych i świeżych rozwiązań. W założeniu naszej pracy było również skonstruowanie własnego systemu do pobierania energii słonecznej. Energia ta obecnie zasila urządzenia w sali fizycznej w naszej szkole, którą udostępniliśmy wszystkim uczniom. Cała konstrukcja i wykorzystanie energii solarnej ma na celu rozpropagowanie wśród młodzieży świadomości użyteczności odnawialnych źródeł energii i ich realne wykorzystanie w codziennym życiu.

Opiekun projektu: Edwin Żuczkowski

Projekt ma swoją stronę na Facebook.