Polski Samochód

Szkoła Podstawowa Nr. 46 im. Sefana Starzyńskiego

Naszym celem było zaprojektowanie samochodu o jak najlepszych właściwościach aerodynamicznych.

Pierwszym etapem były przygotowania do wykonania projektu. Na początku ułożyliśmy plan pracy i ustaliliśmy jak będzie wyglądał nasz projekt. Drugim etapem było wykonanie na kartce papieru rysunku naszego samochodu. Podczas spotkań dyskutowaliśmy o tym jaki kształt byłby najodpowiedniejszy i o tym jak będzie wyglądał nasz samochód oraz o jego wymiarach. Rozdzielone zostały również zadania pomiędzy poszczególnych członków grupy. Trzecim etapem było zapoznanie się z programem AutoCAD. Podczas spotkań dzieliliśmy się naszymi sposobami na wykonanie w programie lub szukaliśmy w Internecie poradników. Czwartym etapem było zaprojektowanie naszego samochodu w programie AutoCAD. Wszyscy członkowie grupy wywiązali się z powierzonych im zadań i samochód udało się stworzyć. Piątym etapem było szkolenie z druku 3D, które odbyło się dnia 24.01.2018r. na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego.

W czasie realizacji projektu wiele się nauczyliśmy: Po pierwsze – poznaliśmy prawa aerodynamiki i ich zastosowania w samochodach. Po drugie – nauczyliśmy się obsługiwać program AutoCAD. Po trzecie – nauczyliśmy się współpracy i wspólnego rozwiązywania problemów oraz komunikacji.

Opiekun projektu: Marta Czerska