Konferencja Ochota na Naukę 2023

W piątek 16 czerwca spotkaliśmy się na konferencji kończącej szóstą edycję programu Ochota na Naukę. Wysłuchaliśmy wykładu dr Marzeny Stefaniuk o sposobach badania mózgu, wzięliśmy udział w sesji posterowej i wysłuchaliśmy prezentacji autorów naszych projektów.

Szósta edycja programu miała wyjątkowo wysoki poziom. Wszytstkie grupy projektowe dały z siebie wszytsko, wszytskie świetnie się bawiły i dużo nauczyły a niektóre siągnęły także po sukcesy mierzone wygranymi i wyróżnieniami w konkursach. Grupa NanoGrow w składzie : Kinga Guzek, Antoni Mroczkowski i Kazimierz Łotowski wybiera się wkrótce do Brukseli na finały EUCYS po wygraniu krajowych eliminacji tego konkursu. Grupa Airspace pod wodzą Katarzyny Furmanek wygrała półfinały konkursu Learn&Fly a w trakcie finałów zajęła miejsca tuż za podium, otrzymując dodatkowo wyróżnienie od firmy Lockheed Martin. Grupa Ochota na Fizykę z klubu naukowego Fenix wygrała krajowe eliminacje Turnieju Młodych Fizyków i jedzie na finały miedzynarodowe do Pakistanu. Wszystkich osiągnięć nie udało mi się zapamiętać – na szczęście wszytskie zapisane będą w sprawozdaniach z przebiegu projektów.

Wszytskie gupy projektowe dzieliły się także swoją pasją z kolegami i koleżankami. Grupa Związani z Chemią z warszawskiego LO im Adama Mickiewicza zorganizowała szkolny festiwal chemiczny. Na potrzeby tego festiwalu autorzy projektu opracowali atrakcyjne doświadczenia chemiczne, które każdy z uczestników festiwalu mógł zrobić sam (pod kierunkiem kolegów). Grupa USB zorganizowała specjalne zajęcia robotyczne dla dzieci a grupa Chase for Space opracowała schematy bioreaktora do produkcji tlenu na stacji kosmicznej w takiej postaci, aby zainteresowane osoby mogły same zbudować podobne urządzenie.

Po konferencji jeden z uczestników powiedział „Bawiłem się lepiej niż w Centrum Nauki Kopernik!” – każdy kto był w CNK wie, dlaczego jestem z bardzo dumna z tego co w tym roku udało nam sie wspólnie osiągnąć. Zapraszam do oglądania zdjęć. Fotografował Piotr Grabowski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *