Program spotkania w dniu 17 grudnia

W piątek 17 grudnia odbędzie się spotkanie uczestników Jesiennej Sesji Grantowej. Ze względu na zasady obowiązujce na FUW oraz ogólną systuację pandemiczną spotkamy się na Zoomie. Linki zostaną przesłane drogą elektroniczną.

Program spotkania:

  • 15:45 – 16:00 czas na podłączenie się i testy techniczne
  • 16:00 – 17:00 wykład dr hab. inż. Roberta Mysłajka z Wydziału Biologii UW pod tytułem „Wilki w ludzkim świecie – jak duże drapieżniki adaptują się do życia w środowiskach zdominowanych przez człowieka?
  • 17:00 – 17:10 przerwa
  • 17:10 – 18:30 prezentacje uczestników

Streszczenie wykładu

Wilki w ludzkim świecie – jak duże drapieżniki adaptują się do życia w środowiskach zdominowanych przez człowieka?
Wilki przez lata bezlitośnie eksterminowane po objęciu ochroną powracają do wielu regionów Europy. Osiedlają się w obszarach znacznie przekształconych przez człowieka, pozbawionych naturalnych lasów i przeciętych przez ruchliwe drogi. Ten duży, żyjący w grupach socjalnych i wymagający ogromnych terytoriów drapieżnik radzi sobie w takich warunkach zaskakująco dobrze. Podczas wykładu dowiecie się jak zmieniło się życie wilków w świecie zdominowanym przez wszechobecnych ludzi.

[Rysunek przedstwia nakładające się choinki, nieco przypominające diagram Venna. Pochodzi ze zbioru choinek narysowanych przez studentów MIM UW]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *