Ochota na Fizykę

Klub naukowy „Fenix”

Projekt ma na celu umożliwienie szczególnie zaangażowanym uczniom warszawskich szkół przeprowadzenie małych projektów naukowych. Uczniowie szkół licealnych często nie mają możliwości zapoznania się z fizyką od strony doświaczalnej, tak aby mogli sami zbudować układ pomiarowy, przeprowadzić doświadczenia, zmagać się z budową modelu teoretycznego; wszystko w celu zglębienia i zrozumienia danego zjawiska fizycznego.
Nasza grupa od wielu lat pomaga takim uczniom rozwijać swoją pasję. Prowadzimy serię spotkań, podczas których uczniowie zmagają się z otwartymi problemami, które są przedmiotem tegorocznej edycji Turnieju Młodych Fizyków. Na podstawie tych zadań można pokazać młodym naukowcom czym jest praca naukowa, przyzwyczaić ich do systematycznej pracy i nauczyć prezentowania swoich wyników przed szerszą grupą odbiorców.

Opiekun projektu: Łukasz Gładczuk