Aktualności

13.11.2018

W dniu 7 grudnia 2018 zapraszamy na spotkanie uczestników programu "Ochota na Naukę". W programie znajdzie się wykład popularnonaukowy, pokazowa debata oksfordzka oraz prezentacje uczestników Sesji Jesiennej. Szczegółowy program pojawi się wkrótce.
Do udziału zapraszamy także członków ubiegłorocznych grup projektowych oraz wszystkich, którzy chcieliby do nas dołączyć w Sesji Wiosennej.

19.10.2018

W dniu dzisiejszym komisja w składzie dr hab. Aneta Drabińska, dr hab. Jacek Szczytko, dr hab. Katarzyna Grabowska rozstrzygnęła konkurs na dofinansowanie projektów w Sesji Jesiennej. Dofinansowanie otrzymały nastepujące projekty (kolejność na liscie alfabetyczna)

Zwycięzcy zostaną powiadomieni drogą elektroniczną.

12.10.2018


Jeśli w piątek lub w poniedziałek przyniesiecie wniosek i zastaniecie pokój zamknięty, wniosek wrzućcie do pudła. Prawdopodobnie uczymy studentów lub mamy inne obowiązki na FUW.

01.10.2018


Oficjalny termin oddania wniosków grantowych przesuwamy na 15 października. Warto jednak nie czekać na ostatnią chwilę !!!

12.09.2018


MAMY TO!!!!
Uroczyście ogłaszamy, że druga edycja programu "Ochota na Naukę" uzyskała finansowanie z Biura Edukacji miasta stołecznego Warszawy. My pracujemy nad poprawą dokumentów (regulamin, formularz zgłoszenia itd.) a Wy planujecie swoje projekty. W edycji jesiennej do rozdania 20 000 zł, kwota na jeden grant nie może przekraczać 4000 zł. Termin składania wniosków: 8 października !!!

21.05.2018


W dniu 8 czerwca 2018 w siedzibie Wydziału Fizyki UW w godzinach 15:00 - 18:00 odbędzie się konferencja podsumowująca program "0chota na naukę". Na sesję zapraszamy wszystkich uczestników i opiekunów projektów, rodziców, nauczycieli, kolegów.

01.03.2018

W dniu dzisiejszym komisja w składzie dr hab. Aneta Drabińska, dr hab. Jacek Szczytko, dr hab. Katarzyna Grabowska rozstrzygnęła konkurs na dofinansowanie projektów w sesji wiosennej. Dofinansowanie otrzymały nastepujące projekty (kolejność na liscie przypadkowa)

 • Bachmacki program rakietowy,
 • Przestrzeń 3D,
 • "Się kręci" - budujemy model silnika elektrycznego,
 • Otwarta pracownia fizyczna,
 • ENERGOROWER - energia to MY!
 • Axon,
 • Festiwal nauki - 1. "Ruch w przyrodzie", 2. "Astronomia",
 • Szkolne obserwatorium radioastronomiczne,
 • Szkolne planetarium.
Zwycięzcy zostaną powiadomieni drogą elektroniczną.

02.02.2018

Termin zgłaszania projektów w sesji wiosennej został przesuniety na 26 lutego 2018

23.11.2017

W dniu dzisiejszym komisja w składzie dr hab. Aneta Drabinska, dr hab. Krzysztof Piasecki, dr hab. Katarzyna Grabowska rozstrzygneła konkurs na dofinasowanie projektów w sesji jesiennej. Dofinansowanie otrzymały nastepujące projekty

 • Film popularnonaukowy o falach elektromagnetycznych i prądzie przemiennym,
 • Ochota na fizyke,
 • Elektryczny zespół trakcyjny, zastosowania fizyki w kolejnictwie,
 • Konstrukcja amatorskiego radioteleskopu,
 • SCAN-AIR (mobilna stacja jakości powietrza)
Zwyciezcy zostali powiadomieni droga elektroniczną.

Pomysłodawcą projektu jest Wydział Fizyki UW. W ramach projektu uczniowe mogą korzystać z przestrzeni nowoczesnego budynku Wydziału Fizyki UW m.in. z Przestrzeni Wspólnego Namysłu, czyli pomieszczeń przeznaczonych na rozmowy, dyskusje i pracę, a także z laboratoriów należących do studenckich pracowni fizycznych. W ich skład wchodzą nowocześnie wyposażone pracownie mechaniczne, optyczne, elektroniczne. Znajdują się tam między innymi drukarki 3D, skaner, drukarki do drukowania na dużych powierzchniach i wiele innych nowoczesnych urządzeń laboratoryjnych.27.10.2017

Wszystkie ważne dokumenty złożyliśmy w Biurze Edukacji Miasta Stołecznego Warszawy. Wkrótce podpiszemy umowę. Od poniedziałku 30.10 ruszamy z promocją programu.


Witamy na stronie projektu ,,Ochota na Naukę''. Jest to działanie skierowane do uczniów gimnazjów i liceów, którzy chcą przeprowadzić własne badania naukowe. Program ,,Ochota na Naukę'' jest finansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa.

Aktualnie strona jest w budowie, więcej informacji w krótce.