02.02.2018

Termin zgłaszania projektów w sesji wiosennej został przesuniety na 26 lutego 2018

23.11.2017

W dniu dzisiejszym komisja w składzie dr hab. Aneta Drabinska, dr hab. Krzysztof Piasecki, dr hab. Katarzyna Grabowska rozstrzygneła konkurs na dofinasowanie projektów w sesji jesiennej. Dofinansowanie otrzymały nastepujące projekty

• Film popularnonaukowy o falach elektromagnetycznych i prądzie przemiennym,
  • Ochota na fizyke,
  • Elektryczny zespół trakcyjny, zastosowania fizyki w kolejnictwie,
  • Konstrukcja amatorskiego radioteleskopu,
  • SCAN-AIR (mobilna stacja jakości powietrza)
Zwyciezcy zostali powiadomieni droga elektroniczną.

Pomysłodawcą projektu jest Wydział Fizyki UW. W ramach projektu uczniowe mogą korzystać z przestrzeni nowoczesnego budynku Wydziału Fizyki UW m.in. z Przestrzeni Wspólnego Namysłu, czyli pomieszczeń przeznaczonych na rozmowy, dyskusje i pracę, a także z laboratoriów należących do studenckich pracowni fizycznych. W ich skład wchodzą nowocześnie wyposażone pracownie mechaniczne, optyczne, elektroniczne. Znajdują się tam między innymi drukarki 3D, skaner, drukarki do drukowania na dużych powierzchniach i wiele innych nowoczesnych urządzeń laboratoryjnych.

27.10.2017

Wszystkie ważne dokumenty złożyliśmy w Biurze Edukacji Miasta Stołecznego Warszawy. Wkrótce podpiszemy umowę. Od poniedziałku 30.10 ruszamy z promocją programu.

Witamy na stronie projektu ,,Ochota na Naukę''. Jest to działanie skierowane do uczniów gimnazjów i liceów, którzy chcą przeprowadzić własne badania naukowe. Program ,,Ochota na Naukę'' jest finansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa.

Aktualnie strona jest w budowie, więcej informacji w krótce.