Zrób to sam

Nasze tegoroczne działania są kontynuacją projektu z poprzedniego roku „Otwarta pracownia fizyczna”. Obecny tytuł ma podwójne znaczenie. Po pierwsze chcemy samodzielnie wykonać kolejne pomoce pozwalające rozwijać zainteresowania fizyką. Po drugie pragniemy aby jak najwięcej uczniów mogło samodzielnie wykonywać doświadczenia podczas lekcji i poznawać fizykę od strony praktycznej. W ramach projektu chcemy samodzielnie wzbogacić naszą pracownię fizyczną o kilka nowych pomocy, które pozwolą rozszerzyć zakres wykonywanych doświadczeń. Jednocześnie pragniemy przygotować bazę eksperymentów, które mogą być analizowane przez interfejs pomiarowy Coach. Ma to szczególne znaczenie w dobie reformy która kładzie większy nacisk na naukę fizyki dla wszystkich uczniów. Prace zamierzamy kontynuować w następnym roku angażując do nich nowych uczniów.

Opiekun projektu: Anna Owczarczyk

Koordynator merytoryczny: Marek Bigaj